Nu mergeti la Aliki Beach - Restaurant - Fish Tavern

Home International Română

Nu mergeti la Aliki Beach - Restaurant - Fish Tavern

LeonFLeonF Member (+) Posts: 1
edited September 2015 in Română
Cu regret in suflet si sincer chiar ma simt tradata, iubesc Grecia merg de foarte multi ani in vacanta la ei insa asa oameni ca la aceasta taverna nu am intalnit nicaieri in Grecia. Greseala a fost ca am ajuns la aceasta plaja foarte infometati dupa ce vizitasem impreuna cu sotul meu Limenaria, un oras destul de dragut, cu acel castel vechi ce ofera un view minunat al orasului, am zis sa mergem la plaja in Aliki pentru ca tot citisem atatea impresii frumoase despre acest loc. Eram foarte infometati asa cum am spus si mai devreme, motiv pentru care nu am stat sa mai alegem o taverna am luat prima taverna iesita in cale, ei bine aici ne-au intampinat niste personaje in picioarele goale, nimic deosebit fiind foarte aproape de plaja, am cerut ceva din meniu ne-au spus ca au, am asteptat mancarea linistiti desi ceva era clar dubios, cand a venit mancarea era cu totul altceva fata de ce cerusem (ideea este ca aici orice ceri din meniu au sau nu iti aduc ce au si nu poti comenta, am incercat acest lucru si mi-au pus meniul in brate pe motiv ca asta am comandat dar asa cum am mai spus nu eram prima oara in Grecia). Garnitura de cartofi prajiti care la ei vine cu aproape orice mancare aici erau de parca au fost reincalziti la microunde a doua oara deja, ce sa va spun ceva oribil. Am spus acest lucru si au spus „a nici o problema” si mi-au adus o portie fix la fel ) dar fierbinte, semn ca asa ii prajesc ei ).
Nu am putut manca asa ceva imi era teama sa nu ma imbolnavesc, la final nota a fost intreaga, ceea ce la ei nu se intampla daca nu mananci e clar ca ceva nu a fost ok si iti taie suma respectiva din nota. Am cerut explicatii privind nota si au spus ca atata face, desi le-am explicat ca nu a fost ce trebuie, nu au dat nici un pas inapoi, din pacate eram doar eu cu sotul, iar ei erau prea multi pentru a face fata unui scandal de proportii. Singura mea aparare este contra reclama pe forum, se numeste exact asa ALIKI BEACH - RESTAURANT - FISH TAVERN.

Comments

  • AnaAna Member Posts: 1
    Imi pare rau ca trebuie sa scriu asa ceva despre anumite persoane din Grecia, - cu toate ca nu stiu sigur daca personajele care ne.au " facut" azi sunt de origine greaca - dar nu vreau sa mai pateasca si altii ca noi.
    Stiam taverna ALIKI BEACH - RESTAURANT - FISH TAVERN de acum 3 ani. Am mancat bine, nu asta comentez. Problema este de principiu! Am fost sfatuiti de chelner sa mancam peste ( proaspat). Sotul meu a intrebat daca pestii sunt ptr o persoana si i s.a raspuns ca DA. Am inghitit.o ca pelicanii, fara sa ne gandim sa cerem sa.i vedem inainte de a fi gatiti! Va rog sa ma credeti ca a trebuit sa platim cu 60 de Euro 2,270 kg de dorada (ptr 2 persoane), inca un...model de peste 1,900 kg ( ptr alte 2 persoane) si 1,350 kg biban de mare ( portie ptr O persoana!!!!)
    Nu stiu ce se intampla daca nu aveam bani sa achitam (baietii cred ca sunt genul care devin usor din amabili agresivi).
    Bon fiscal? 😂😂😂😂😂 Sa fim seriosi!
    Kilogramul de peste este 60 de Euro, v.am mai spus. La acest pret ar trebui sa.ti faca cunoscut ceea ce.ti vor gati si cat va costa.
    Au reusit sa ne indispuna ptr ca am simtit ca ne.au furat!
    Va rog sa fiti atenti in general cand comandati peste. Cereti sa stiti din start gramajul si pretul!
Sign In or Register to comment.